سرمایه‌گذاری ۸۰۰میلیاردی ستاد اجرایی فرمان امام در خراسان جنوبی و ایجاد ۳۰هزار شغل

صبح امروز آیین امضای تفاهم‌نامه بین استانداری خراسان جنوبی و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با محوریت ایجاد ۱۲هزار شغل جدید در بیرجند برگزار شد.

دکتر محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) مهمترین تصمیم در سفر به خراسان جنوبی را سرمایه گذاری ۲۰۰ میلیاردی در طرح‌های اشتغالزا، ایجاد ۱۲هزارشغل و تبدیل این استان به هاب منطقه‌ای شتر از تولید تا زنجیره محصولات در قالب تفاهم‌نامه با استانداری عنوان کرد.
مخبر با اشاره به اینکه با فعالیت در ۶ هزار روستا، ۴۰۰ هزار فرصت شغلی توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ایجاد شده است، خاطرنشان کرد: سال گذشته ۸۱ هزار شغل ایجاد شد و در سال جاری ۱۰۰ هزار شغل ایجاد خواهد شد که پس از ۴ ماه از برنامه جلوتر هستیم.
وی افزود: امروز با امضای تفاهم‌نامه و قبول دیگر تعهدات، سرمایه‌گذاری ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در استان خراسان جنوبی به ۸۰۰ میلیارد تومان می‌رسد وتعداد مشاغل ایجادشده تا دو سال آینده به ۳۰ هزار شغل میرسد. وی مهمترین تصمیم در این سفر را تبدیل خراسان جنوبی به هاب منطقه‌ای شتر از تولید تا زنجیره محصولات در قالب تفاهم‌نامه با استانداری عنوان کرد و گفت: محصولات شتر با دیگر حیوانات قابل قیاس نیست بنابراین این تفاهم‌نامه موضوع مهمی است که در ابعاد مختلف در استان تاثیرگذار خواهد بود.
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ادامه داد: در این جلسه علاوه بر امضای تفاهم‌نامه، تعهداتی را به‌صورت مشارکتی با استانداری و دیگر دستگاه‌ها از جمله ساخت ۳۲ کلاس درس، ۱۴ واحد بهداشتی و درمانی، حل مشکل آبرسانی ۲۳ روستا، حل مشکل آبرسانی سیار، احیای قنوات، اجرای پروژه‌های اقتصادی متوسط، ساخت ۷۰۰ واحد مسکونی و کمک به راه‌اندازی آنتن‌های صدا و سیما پذیرفته‌ایم.
در این جلسه مدیران کل دستگاه‌های مختلف در استان دغدغه‌ها و مشکلات حوزه‌های فعالیت‌های خود در را مطرح کردند و همچنین نمایندگان مردم خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی به بیان نظرات پرداختند.
 

کد خبر 958

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =