پاسخ دولت به شایعه مالیات ستاد اجرایی فرمان حضرت امام

با توجه به مطالب منتشر شده در برخی کانال‌ها، در مورد مالیات نهادهای انقلابی، سازمان برنامه و بودجه کشور توضیحاتی در این خصوص منتشر کرد.

در اطلاعیه سازمان برنامه و بودجه کشور آمده است: تمام فعالیت‌های اقتصادی در نهادهای انقلاب اسلامی اعم از بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در قالب شرکت‌ها صورت می‌گیرد و این نهادها مالیات خود اعم از مالیات بر عملکرد، مالیات بر ارزش افزوده و مالیات تکلیفی را پرداخت می‌کنند که این رقم برای بودجه سال ۱۳۹۹ حدود یک‌هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برآورد می‌شود.

در توضیح مذکور همچنین عنوان شده است که شرکت‌های آستان قدس رضوی که ماهیت موقوفه‌ای دارند، مالیات خود را به خزانه پرداخت می‌کنند و از آنجا که موقوفه‌ها معاف از مالیات هستند، منابع مالیاتی مذکور صرف فعالیت‌های محرومیت‌زدایی فرهنگی و اجتماعی آستان قدس رضوی می‌شود و این رقم برای سال ۱۳۹۹ حدود ۶۵  میلیارد تومان است.
در ادامه این توضیح آمده است: علت درج عدد یک در ردیف‌های درآمدی نهادهای ذکر شده استفاده حداکثری از ظرفیت تحقق منابع مربوط بوده که صرف هزینه‌هایی مانند عدالت آموزشی و تجهیز آموزشگاه‌های آموزش و پرورش با اولویت مناطق محروم موضوع ماده ۸۷ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت می‌شود.

کد خبر 977

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =