مدیرعامل بنیاد برکت در سفر به هرمزگان خبر داد: ساخت ۱۴ مدرسه شبانه‌روزی در کشور

مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام از ساخت ۱۴ مدرسه شبانه‌روزی در کشور خبر داد.

همزمان با میلاد مبارک حضرت رسول اکرم(ص) و آغاز هفته وحدت و در جریان سفر مدیرعامل بنیاد برکت به استان هرمزگان چند طرح عمرانی و زیربنایی از جمله مدرسه شبانه‌روزی برکت کلاهو در شهرستان بشاگرد افتتاح شد. مدیرعامل بنیاد برکت همچنین از خوابگاه آماده افتتاح برکت خمینی شهر، ایستگاه پمپاژ شماره ۱ تیدر و طرح‌های اشتغال‌ بازدید به‌عمل آورد.

 محمد ترکمانه در تشریح جزئیات طرح‌های افتتاح شده گفت: مدرسه شبانه‌روزی برکت کلاهو ۶ کلاس دارد و در زیربنایی به مساحت یک‌هزار و ۵۰۰ متر مربع احداث شده است.

 وی افزود: با بهره‌برداری از این مدرسه شبانه‌روزی، امکان اسکان و تحصیل برای دانش‌آموزان پسر مقطع تحصیلی متوسطه روستاهای محروم بشاگرد که امکان رفت و آمد روزانه را ندارند فراهم شده است.

  ترکمانه خاطرنشان کرد: با ساخت مدرسه شبانه‌روزی ۶ کلاسه کلاهو برای دانش‌آموزان مناطق اطراف امکان اسکان در طول هفته فراهم شده است تا بتوانند با خیال آسوده تحصیل کنند و آخر هفته را به نزد خانواده‌های خود بروند.

 وی درباره فعالیت‌های بنیاد برکت در حوزه ساخت مدارس شبانه‌روزی توضیح داد: بنیاد ساخت ۱۴ مدرسه شبانه‌روزی با ۱۱۶ کلاس درس را در دستور کار دارد که تا به امروز ۹ مدرسه را به بهره‌برداری رسانده است.

 مدیرعامل بنیاد برکت در سفر به هرمزگان خبر داد: ساخت ۱۴ مدرسه شبانه‌روزی در کشور

 افتتاح خوابگاه برکت خمینی شهر، به زودی

مدیرعامل بنیاد برکت در بازدید از خوابگاه برکت خمینی شهر بشاگرد گفت: این خوابگاه پسرانه ۲۴ اتاق دارد که هر اتاق از ظرفیت پذیرش ۸ دانش‌آموز برخوردار است.

 ترکمانه افزود: خوابگاه برکت خمینی شهر در زیربنای یک‌هزار و ۵۰۰ متر ساخته شده و به زودی به بهره‌برداری می‌رسد.

 وی تصریح کرد: این خوابگاه برای دانش‌آموزان پسر مقطع تحصیلی متوسطه در نظر گرفته شده است و در نزدیکی محل تحصیل آن‌ها قرار دارد.

مدیرعامل بنیاد برکت با تاکید بر ساخت خوابگاه‌های دانش‌آموزی در مناطق محروم کشور یادآور شد: بنیاد تاکنون ۱۹ خوابگاه را در مناطق محروم و روستایی ۱۰ استان به بهره‌برداری رسانده و تقدیم دانش‌آموزان این مناطق کرده است یا آماده افتتاح دارد.

ایجاد بیش از ۲ هزار شغل در بشاگرد

ترکمانه درباره ایستگاه پمپاژ شماره ۱ تیدر نیز بیان کرد: با راه‌اندازی این ایستگاه پمپاژ، ۲۵ روستای بشاگرد از آب آشامیدنی سالم بهره‌مند می‌شوند. در مجموع، ۵۷ روستای بشاگرد جامعه هدف این ایستگاه پمپاژ هستند و مابقی روستاها می‌توانند در فاز بعدی از خدمات آن استفاده کنند.

 مدیرعامل بنیاد برکت که در جریان سفر خود به استان هرمزگان از طرح‌های اشتغال‌زایی راه‌اندازی شده در بشاگرد بازدید می‌کرد گفت: تا به امروز ۷۱۴ طرح اشتغال اجتماع‌محور با حجم کل سرمایه‌گذاری ۹۶۵ میلیارد ریال و ظرفیت ۲ هزار و ۱۴۲ شغل مستقیم و غیرمستقیم در روستاهای بشاگرد عملیاتی شده و ۳۰۰ طرح جدید نیز در حال اجرا است.

 وی با اشاره به مدرسه‌سازی در بشاگرد اظهار داشت: ساخت ۱۸ مدرسه در دستور کار قرار دارد که تاکنون ۱۴ مدرسه برکت به بهره‌برداری رسیده است.

مدیرعامل بنیاد برکت تاکید کرد: تا به امروز یک‌هزار و ۵۷۸ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مشارکت در طرح‌های توانمندسازی اقتصادی، ساخت مدارس، مساجد، کتابخانه، خوابگاه، خانه عالم، مسکن محرومین و آبرسانی در مناطق محروم بشاگرد صورت گرفته است.

کد خبر 4886

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =