افتتاح ۱۵۰ مدرسه برکت در ۱۴ استان

با افتتاح و بهره‌برداری از ۱۵۰ مدرسه برکت با ۵۸۲ کلاس، تعداد مدارس احداث شده توسط ستاد اجرایی فرمان امام به ۱۹۵۰ مدرسه رسید.

صبح‌امروز (یکشنبه 24مهر) در مراسمی با حضور رییس دفتر مقام معظم رهبری، رییس هیات امنا، سرپرست و معاونان ستاد اجرایی فرمان امام، وزیر آموزش ‌وپرورش و مدیران عامل بنیاد برکت و تدبیر و رؤسای ادارات کل نوسازی مدارس ۳۱ استان ‌کشور، آیین افتتاح و بهره‌برداری از ۱۵۰ مدرسه جدید برکت برگزار شد.

رییس دفتر مقام معظم رهبری در این مراسم ضمن تبریک ولادت پیامبر اسلام و امام جعفرصادق اظهار داشت: اخلاق نیکو، منش، روش و رفتار رسول‌الله بایستی الگوی همه ما باشد؛ افتخار ما پیروی از شیعه جعفری است؛ اتحاد، انسجام، همبستگی و پیوستگی نیاز امروز کشورمان است که اگر این رویه را داشته باشیم دشمن هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

 افتتاح ۱۵۰ مدرسه برکت در ۱۴ استان

آیت‌الله محمدی گلپایگانی با اشاره به افتتاح مداوم مدارس برکت در کشور افزود: دشمن نمی‌خواهد در این کشور دانشمند و عالم تربیت شود و مردم ایران در زمینه‌ای پیشتاز باشند، دشمن دوست دارد مانند رژیم فاسد پهلوی، کشور عقب نگه داشته شود.

وی افزود: فقط ستاد اجرایی فرمان امام تاکنون 1950 مدرسه در کشور ساخته و این مسیر بازهم ادامه دارد.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: از مدیران ستاد اجرایی فرمان امام بابت خدمات گسترده و فراوان‌شان در راستای محرومیت‌زدایی در کشور ممنون و سپاسگزارم.

سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام نیز در این مراسم گفت: ستاد اجرایی در گلوگاه‌های مختلفی که ماموریت پیدا می‌کند ورود کرده و سعی می‌کند انجام وظیفه کند.

عارف نوروزی با تشریح مراسم امروز گفت: با افتتاح و بهره‌برداری از ۱۵۰ مدرسه برکت با ۵۸۲ کلاس درس، ۱۴۵۰۰ دانش آموز در ۱۴ استان و ۶۴ شهرستان کشور از امسال در مدارس جدید تحصیل می‌کنند.

 افتتاح ۱۵۰ مدرسه برکت در ۱۴ استان

وی افزود: برای ساخت این مدارس ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری مشترک شده است.

نوروزی تصریح کرد: از ۲۷۰۰ مدرسه‌ای که تعهد کرده‌ایم، فقط ساخت ۷۵۰ مدرسه باقی مانده که ان‌شاالله تا پایان تابستان سال آینده تحویل وزارت آموزش و پرورش خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: با تلاش همکارنم در بنیاد برکت، تمام مدارس کپری و مدارس غیراستاندارد برچیده خواهد شد.

وزیر آموزش ‌وپرورش هم در این مراسم گفت: ۵ هزار معلم شهید و ۳۶ هزار دانش‌آموز شهید در کشور داریم؛ قبل از پیروزی انقلاب اسلامی سرانه آموزشی برای هر دانش‌آموز یک‌ونیم مترمربع بود ولی در هرحال حاضر این سرانه به ۵.۲ مترمربع افزایش یافته و ۳ونیم برابر شده که طبق سند تحول بنیادین سرانه آموزشی باید به ۸.۳ مترمربع برسد.

 افتتاح ۱۵۰ مدرسه برکت در ۱۴ استان

یوسف نوری افزود: نهادها و خیرین و در راس آنها ستاد اجرایی فرمان امام و بنیاد برکت کمک حال ما در امر مدرسه‌سازی بودند؛ ساخت مدارس توسط ستاد اجرایی فرمان  امام و تجهیز و نوسازی آن تاثیر بالایی در افزایش یادگیری و فراگیری دانش‌آموزان و شکوفایی استعدادهای آنان دارد؛ آموزش و پرورش و ستاد اجرایی فرمان امام در حوزه‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری کارهای مشترک زیادی کرده‌اند.

مدیرعامل بنیاد برکت هم در آیین افتتاح و بهره‌برداری از ۱۵۰ مدرسه برکت اظهار داشت: تاکنون ۱۸۰۰ مدرسه توسط بنیاد برکت افتتاح شده که سهم ستاد اجرایی فرمان امام در این پروژه‌ها 1000 میلیارد تومان بوده است.

محمد ترکمانه افزود: امروز ۱۵۰ مدرسه دیگر افتتاح می‌شود که 14500 دانش‌آموز در آن به تحصیل می‌پردازند؛ عمده این مدارس در مناطق محروم بوده و تلاش کردیم عدالت آموزشی را توسعه دهیم.

 افتتاح ۱۵۰ مدرسه برکت در ۱۴ استان

وی خاطرنشان کرد: بنیاد برکت متعهد شده که ۲۷۰۰ مدرسه با ۱۳۵۰۰ کلاس را برای ۳۴۰ هزار دانش‌آموز در ۴ هزار روستای تحت پوشش بسازد.

در پایان این مراسم در ارتباط‌هایی ویدئوکنفرانسی و با دستور رئیس دفتر مقام معظم رهبری، تعدادی از 150 مدرسه برکت در 5 استان کشور افتتاح شدند.

 افتتاح ۱۵۰ مدرسه برکت در ۱۴ استان

کد خبر 4891

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =