تلاش 47 تسهیل‌گر برکت برای ایجاد 24 هزار شغل جدید

47 مجری و تسهیل‌گر بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام به دنبال ایجاد 8 هزار طرح اشتغال جدید در استان فارس هستند.

معاون توسعه اشتغال اجتماع‌محور بنیاد برکت با اعلام این خبر افزود: تا پایان سال جاری 8 هزار طرح اشتغال اجتماع‌محور جدید با ظرفیت 24 هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم در مناطق روستایی و محروم استان فارس اجرا می‌شود.

مرتضی نیازی گفت: این 8 هزار طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور بر اساس برنامه و فوق‌برنامه بنیاد برکت در سال 1401 در استان فارس عملیاتی می‌شود.

به گفته معاون توسعه اشتغال اجتماع‌محور بنیاد برکت، 29 شهرستان و بیش از 500 روستا در استان فارس تحت پوشش اقدامات این بنیاد در حوزه اشتغال‌زایی اجتماع‌محور قرار دارند.

وی درباره اقدامات کلی بنیاد برکت در حوزه اشتغال‌زایی در استان فارس تصریح کرد: تا به امروز بیش از 10 هزار طرح اشتغال اجتماع‌محور در مناطق محروم استان به بهره‌برداری رسیده که ایجاد فرصت‌های کسب و کار برای 30 هزار نفر را به دنبال داشته است.

 تلاش 47 تسهیل‌گر برکت برای ایجاد 24 هزار شغل جدید

نیازی ادامه داد: این 10 هزار طرح اشتغال با حجم کل سرمایه‌گذاری 12 هزار میلیارد ریال و با تلاش 47 مجری و تسهیل‌گر بنیاد برکت به بهره‌برداری رسیده است.

معاون توسعه اشتغال اجتماع‌محور بنیاد برکت خاطرنشان کرد: عمده طرح‌های اشتغال ایجاد شده در استان فارس به رسته‌های کشاورزی، دام‌پروری، صنایع دستی و خدمات عمومی مربوط می‌شود.

وی بیان کرد: 44 درصد طرح‌های اشتغال راه‌اندازی شده در مناطق کم‌برخوردار استان فارس به بانوان کارآفرین اختصاص دارد. همچنین یک‌هزار طرح هم متعلق به اقشار ویژه اجتماعی از جمله معلولین و زنان سرپرست خانوار است.

نیازی تاکید کرد: بنیاد برکت با هدف محرومیت‌زدایی، توانمندسازی اقتصادی و برقراری عدالت اجتماعی، اقدام به راه‌اندازی نهضت اشتغال‌زایی در مناطق محروم و کم‌برخوردار کشور کرده است.

معاون توسعه اشتغال اجتماع‌محور بنیاد برکت در تشریح اقدامات صورت گرفته تا به امروز بیان کرد: تاکنون 218 هزار طرح اشتغال اجتماع‌محور با ظرفیت اشتغال 650 هزار نفر و با حجم کل سرمایه‌گذاری 250 هزار میلیارد ریال در مناطق محروم و روستایی کشور راه‌اندازی شده است.

نیازی در پایان خاطرنشان کرد: نزدیک به یک‌هزار مجری و تسهیل‌گر بنیاد برکت در 11 هزار و 500 روستا و 405 شهرستان در 31 استان کشور مشغول به خدمات‌دهی به متقاضیان اشتغال هستند.

کد خبر 5082

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =