اشتغال 5 هزار و 500 نفر در حوزه گیاهان دارویی

به همت بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام امسال برای 5 هزار و 500 نفر در حوزه گیاهان دارویی اشتغال ایجاد شده است.

مدیرعامل بنیاد برکت با اعلام این خبر گفت: از ابتدای سال 1401 تاکنون یک‌هزار و 835 طرح اشتغال اجتماع‌محور در حوزه پرورش گیاهان دارویی راه‌اندازی شده که ایجاد 5 هزار و 500 فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم را به‌دنبال داشته است.

محمد ترکمانه ادامه داد: این تعداد طرح اشتغال در 258 شهرستان و یک‌هزار و 188 نقطه روستایی عملیاتی شده است.

وی خاطرنشان کرد: طرح‌های اشتغال برکت در حوزه پرورش گیاهان دارویی در سراسر کشور و با تمرکز بر استان‌هایی مانند لرستان، مازندران، خراسان رضوی و چهارمحال و بختیاری راه‌اندازی شده است.

ترکمانه خاطرنشان کرد: تا به امروز و در مجموع، 3 هزار و 900 طرح اشتغال اجتماع‌محور در حوزه پرورش گیاهان دارویی در مناطق محروم و کم‌برخوردار کشور اجرایی شده که ایجاد 11 هزار و 700 شغل مستقیم و غیرمستقیم را در این حوزه به دنبال داشته است.

اشتغال 5 هزار و 500 نفر در حوزه گیاهان دارویی

به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، حجم کل سرمایه‌گذاری برای راه‌اندازی این 3 هزار و 900 طرح اشتغال‌ در حوزه پرورش گیاهان دارویی بالغ بر 580 میلیارد تومان است.

ترکمانه در تشریح جزییات طرح‌های اشتغال مربوط به پرورش گیاهان دارویی اظهار داشت: این طرح‌ها شامل کشت گیاهان دارویی زعفرانی، گلی، ریشه‌ای، برگی، دانه‌ای و... می‌شود.

وی افزود: 63 درصد کارآفرینان برکت در حوزه گیاهان دارویی را آقایان تشکیل می‌دهند و 37 درصد طرح‌ها نیز به بانوان کارآفرین اختصاص پیدا کرده است.

مدیرعامل بنیاد برکت بر ایجاد و تکمیل زنجیره تولید و حمایت از کارآفرینان تاکید کرد و گفت: بنیاد برکت از طریق بازاریابی مجازی یاری‌رسان تولیدکنندگان و پرورش‌دهندگان گیاهان دارویی برای فروش محصولات‌شان است.

کد خبر 5601

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =