راه‌اندازی خطوط تولید ماسک نانو، انواع مواد ضدعفونی کننده، لباس ایزوله پزشکان و دستگاه اکسیژن ساز توسط ستاد اجرایی فرمان امام

خط تولید محصولات جدید ضدکرونایی ستاد اجرایی فرمان امام بطور همزمان در تهران، اشتهارد و سنندج افتتاح شد.

محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام در این مراسم که صبح امروز در شرکت نفت پارس و بصورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با اشاره به بسیج تمام امکانات ستاد برای مقابله با این ویروس گفت: با بهره‌برداری از این خطوط جدید، روزانه ۱۰۰هزارماسک، ۳۷۰ هزار لیتر مایع ضدعفونی کننده، ۳۰ دستگاه اکسیژن ساز و ۳هزار لباس مخصوص پزشکان تولید می‌کنیم.

وی افزود: ظرف کمتر از یک هفته تمام امکانات ستاد اجرایی فرمان امام را برای مقابله با کرونا بسیج کردیم و تا چند روز آینده ازطریق تولید داخلی و واردات، ۵۰ میلیون ماسک تحویل وزارت بهداشت می‌دهیم و کاری می‌کنیم که خلا عرضه و تقاضا طوری جبران شود که احتکار کنندگان اجناس شان را در زباله بریزند.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام با اشاره به تولید لباس‌های ایزوله مخصوص پزشکان توسط بنیاد برکت اظهار داشت: در حال حاضر یک جوان کردستانی توانسته باحمایت بنیاد برکت کارخانه خود را تبدیل به کارگاهی برای تولید لباس ویژه پزشکان و پرستاران بکند و ماهی ۶۰ هزار دست لباس پزشکی تولید کند.

وی بیان داشت: یکی دیگر از اقدامات صورت گرفته تولید دستگاه‌های اکسیژن‌ساز است که قبلا در انحصار آمریکا بوده ولی امروز توسط شرکت‌های دانش‌بنیان ستاد اجرایی بومی‌سازی شده است.

 مخبر با اشاره به اقدام اخیر چند کشور اروپایی گفت: برخی دولت‌های اروپایی با خباثت تمام، جلوی واردات اقلام بهداشتی خریداری شده را گرفتند ولی ما به مدد ظرفیت‌های داخلی خودمان، با افزایش تولید داخلی و البته برخی طرق دیگر بر این مشکل نیز فائق آمدیم.

کد خبر 768

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =