درخشش استان کهگیلویه و بویراحمد در اجرای طرح جهش تولید در دیمزارها در کشور

استان کهگیلویه و بویراحمد در سال زراعی جاری و سال دوم اجرای این طرح توانست با سطح زیر کشت 67764 هکتار اراضی زراعی دیم، رتبه نخست کشوری را نسبت به سطح برنامه ابلاغی در کشور کسب نماید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ستاد اجرایی فرمان امام(ره) استان کهگیلویه و بویراحمد؛ شایان نادری در حاشیه جلسه استانی طرح جهش تولید در دیمزارها بیان داشت : استان کهگیلویه و بویراحمد در سال زراعی جاری و سال دوم اجرای این طرح توانست با سطح زیر کشت 67764 هکتار اراضی زراعی دیم، رتبه نخست کشوری را نسبت به سطح برنامه ابلاغی در کشور کسب نماید.

نادری افزود: در سال دوم اجرای طرح جهش تولید در دیمزارها سطح برنامه ابلاغی و تعهد استان به میزان دو برابر سال اول اجرای این طرح و 60000 هکتار بود که با انسجام و پای کار بودن تمامی عوامل اجرایی طرح و همچنین استقبال گسترده کشاورزان دیم کار از حمایت های متنوع ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، سطح زیر کشت محصولات زراعی تحت پوش این طرح همانند سال اول اجرای آن از سطح تعهد استانی فراتر رفت و شاهد کسب رتبه اول کشور در اجرای طرح جهش تولید در دیمزارها تا به این مرحله از اجرا بودیم و امیدواریم که با تلاش همگی تا مرحله برداشت این محصولات، شاهد افزایش عملکرد و دست یابی به تحقق اهداف این طرح در استان باشیم.

وی گفت: سازمان جهاد کشاورزی به عنوان متولی اجرای این طرح همکاری شایسته ای داشته و این موفقیت را نتیجه تلاش تعداد 60 نفر از کارشناسان پهنه این سازمان در انعقاد 13950 قرارداد با کشاورزان در مراکز و خانه‌ ترویج‌های جهاد کشاورزی دانست.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) استان بیان داشت:  سطح زیر کشت شهرستان‌های استان به تفکیک بویراحمد 9147 هکتار، مارگون 2963 هکتار، دنا 5063 هکتار، کهگیلویه 21277 هکتار، گچساران 9981 هکتار، باشت 5172 هکتار، چرام 5278 هکتار، لنده 4055 هکتار و بهمئی 4828 هکتار و در مجموع سطح زیر کشت استان 67764 هکتار می باشد و از این میزان 26513 هکتار تحت پوشش بیمه محصولات زراعی قرار گرفته است.

 ایشان در پایان اشاره داشت:  محصولات دیم تحت پوشش این طرح شامل گندم، جو، نخود، عدس، دانه‌های روغنی و محصولات علوفه‌ای است.

کد خبر 5403

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =